Petra Střelecká a Adam Obrátil - baristé z Industra Coffee

Chceme vám kávu připravovat bez kompromisů

Strávili jsme spolu na zkušené na baristické a gastronomické scéně v Londýně několik let. Pak jsme se rozhodli vrátit a otevřít si vlastní podnik v Brně.

Adam Obrátil

Začalo to nevinně. Adam jednou v létě prostě odletěl na brigádu do Londýna připravovat kávu do řetězce Costa Coffee. Potom vyrazil ochutnat kávu i do uznávaných londýnských kaváren a … a ono to tam chutnalo jinak! Nadchlo ho to tolik, že do toho “praštil” a začal pracovat pro londýnské Taylor Street Baristas.

Během toho nezahálel a absolovoval kurzy Jeremyho Challendera v Prufrock Cofee a Bena Kaminského v londýnské pražírně Square Mile Coffee Roasters.

Adam se umístil druhý v britském šampionátu v přípravě aeropressu. V soutěži Czech Barista Championship se pak umístil v roce 2013 třetí a další rok čtvrtý včetně vítězství v podobě nejlépe připraveného cappuccina. V roce 2018 pak vybojoval druhé místo mezi českými baristy.

Petra Střelecká

Petra mezi tím vyrazila do Londýna za Adamem, protože v jednom kuse nemluvil o ničem jiném než o kávě. I ona si našla práci v kavárně a na kávovou scénu londýnských špiček ji také dovedla komunita lidí kolem legendární kavárny Prufrock Coffee pánů Gwilyma Daviese a Jeremyho Challendera.

V Prufrocku pomohla rozběhnout kuchyni a byla odpovědná za její provoz. Současně se zdokonalovala v přípravě kávy a nakonec působila v Prufrocku jako baristka.

Petra třikrát vyhrála Czech Brewers Cup. Na World Brewers Cup v roce 2017 v Budapešti se jako jediná žena na světě probojovala do finále — podívejte se na krátký dokument ze zákulisí. Je certifikovaný senzorický porotce pro mezinárodní baristické soutěže (UKBC certified sensory judge).

 • Ocenění Top restaurace 2018 v kategorii kavárna

  1. místo

  Top restaurace 2018
  kategorie kavárny

 • Ocenění Top restaurace 2017 v kategorii kavárna

  1. místo

  Top restaurace 2017
  kategorie kavárny

 • Diplom Petry Střelecké - mistryně České republiky v přípravě filtrované kávy 2017

  1. místo

  Czech Brewers Cup 2017

 • Diplom Petry Střelecké - mistryně České republiky v přípravě filtrované kávy 2014

  1. místo

  Czech Brewers Cup 2014

Logo navolnenoze.cz

Rozhovor: "Jak podniká baristka Petra Střelecká". Petra si s Robertem Vlachem povídala o tom, jaké to je mít kavárnu a jak se jí podniká Na volné noze.
Mrkněte na video.

Navolnenoze.cz / Robert Vlach — srpen 2018.

Přijďte! Káva a jídlo nás baví.

Neustále sledujeme světové trendy a naše znalosti zúročujeme v kavárně i v kávových soutěžích. V roce 2016 jsme navštívili kávové farmy v Salvádoru a Hondurasu, abychom vám mohli lépe přiblížit jakým způsobem se káva pěstuje, sbírá, třídí, suší, hodnotí a prodává.

Kavárny i jednotlivce také školíme, porotcujeme zahraniční baristické soutěže a věnujeme se organizování food akcí typu Restaurant Day. Dobrá káva a jídlo přece patří dohromady.