Cupping—degustace kávy

Začněte degustací. Přijďte jen tak ochutnat.


Pro koho je cupping?

Je vhodný pro úplné začátečníky i zkušené baristy. Cupping je první krok do světa výběrové kávy a zároveň parádní tréning chuťových pohárků (senzoriky) i pro pokročilejší.

Co je cupping?

Chcete-li kávu začít poznávat víc je cupping to správné místo. Jde o metodu ochutnávání kávy používanou profesionály po celém světě. Díky své jednoduchosti ji ale zvládne i úplný laik!

Není to nic složitého. Celou degustací vás krok po kroku provedeme. Vysvětlíme vám jaké kvality u káv oceňujeme a čím se od sebe kávy liší. Ochutnáváme různé sezónní kávy z rozmanitých koutů světa a tak je cupping vždy zajímavý i pro pokročilé ochutnávače.

Cuppingy pořádáme nepravidelně a rádi je připravíme i individuálně pouze pro vás a vaše přátele nebo kolegy. Třeba v rámci team buildingu. Kontaktujte nás.

Kdo vás bude cuppingem provázet?

  • Petra Střelecká - baristka, Industra Coffee

    Petra Střelecká

    Třikrát vyhrála Czech Brewers Cup. Na World Brewers Cup v roce 2017 v Budapešti se jako jediná žena na světě probojovala do finále. Je certifikovaný senzorický porotce pro mezinárodní baristické soutěže (UKBC certified sensory judge).


  • Adam Obrátil - barista, Industra Coffee

    Adam Obrátil

    V soutěži Czech Barista Championship se umístil v roce 2013 třetí a další rok čtvrtý včetně vítězství v podobě nejlépe připraveného cappuccina. V roce 2018 pak vybojoval druhé místo mezi českými baristy.

Logo univerzitního magazínu Masarykovy univerzity

„Přestože se v Česku už několik let pozvolna rozmáhá kávová kultura, podobných akcí zaměřených na hlubší poznání kávy mnoho není. Cílem není najít vítěze, ale především si rozšířit obzory a vytrénovat chuťové buňky.“

online.muni.cz / Monika Stachoňová—březen 2014. | Celý článek

Logo scuk.cz - magazín Partners media s.r.o.

“Zlatým hřebem našeho poznávacího víkendu byl cupping s Petrou Střeleckou a espresso zjevení s Adamem Obrátilem.”

Scuk.cz / Klára D.—květen 2014. | Celý článek

Další kurzy